Lohusa Anne Yakınlarının Dikkatine

GÜVEN SAĞLIK GRUBU

Paylaş:

Lohusa Anne Yakınlarının Dikkatine

Sevgili doğum yapan anne yakınları, bir konuda sizlere seslenmek istedik.

Lohusa Anne Yakınlarının Dikkatine

Uzman doktor ve hemşire kadromuzla doğum sonrası anne ve bebek ile ilgilenirken bazen yakınların sütün az gelmesi, bebeğin yeterli beslenememesi ile ilgili yorum ve soruları ile karşılaşıyoruz. Bu yorum ve soruların henüz doğum yapmış psikolojik olarak çok duygusal annede sütün hiç gelmeyeceğine yönelik stres ve kaygıya yol açtığını gözlemliyoruz.

Sevgili misafirlerimiz, doğumdan hemen sonra gelen ilk süte kolostrum adı verilir. Kolostrum(halk arasında kesik sütü olarak bilinir) yoğun kıvamlı ve sarı bir süttür. Miktarı oldukça azdır. Bu süt bebeğin ilk aşısıdır. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Gerçek süt üretimi 48-72 saati bulabiir. Bu yüzden doğumdan sonra süt gelmemesi sizi endişelendirmemelidir.

Bu bilgi ışığında doğum yapan tüm anne yakınlarını doğum sonrası süt ile ilgili kaygılanmamaya ve yorumları ile anneyi rahatlatmaya davet ediyoruz.

Sağlık Rehberi

Sağlık rehberimizden içerikler görüntüleyin.

Haber Bültenimize üye olun.

Periyodik olarak haber bültenimizi size ulaştıralım.

...

Nesilden nesile hayat bize GÜVEN diyor.


Güven Hastanesi hizmet standartları ile JCI tarafından akredite edilmiştir. JCI şikayet bildirimlerinizi buraya tıklayarak yapabilirsiniz.

Kişisel verilerin korunması ve işlenmesi politikalarına ilişkin aydınlatma metnimize buradan kişisel veri işleme envanteri ve kişisel verilerin korunması politikamıza ise buradan ulaşabilirsiniz.


Sayfanın son güncellenme tarihi: 07-05-2024