Güven'de Güvendesiniz

GÜVEN SAĞLIK GRUBU

Paylaş:

Güven'de Güvendesiniz

Güven Sağlık Grubu olarak sizleri korumak adına bir dizi önlem almış bulunuyoruz.

Güven'de Güvendesiniz

Değerli hastalarımız, Covid-19 vakalarının artarak görüldüğü bugünlerde farklı şikayetleri olan ve tedavi süreçleri devam eden hastaların güvenli bir şekilde sağlık hizmetlerini almaları çok önemlidir.

Güven Sağlık Grubu olarak Dünya Sağlık Örgütü ve Sağlık Bakanlığı önerileri; Hastanemiz Enfeksiyon Kurulu’nun kararları ile tüm hasta, ziyaretçi ve personelimizin sağlıklarını korumak adına bir dizi önlem almış bulunuyoruz.


1.    Randevu Taleplerinde Vaka Riski Araştırması

Hastanemize gelen tüm randevu taleplerine, Sağlık Bakanlığının Covid-19 algoritması çerçevesinde vaka riski gözeterek yaklaşıyor ve henüz randevu aşamasında hasta takibini başlatıyoruz.

2.    Sağlık Personelinin Güvenliği

Dünya Sağlık Örgütünün önerileri çerçevesinde yaklaşılmakta; maske, eldiven, önlük gibi malzemeler, hastayla doğrudan temas eden ve bakım alanlarındaki personelimizde kullanılmaktadır. Koruyucu malzemelerin doğru ve yerinde kullanılmadığında da sağlık sorunlarına neden olabileceği göz önünde tutulmuştur.

3.    Çocuk Sağlığı ve Takibi

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümümüze rutin muayeneye gelen çocuklarımız ile yüksek ateş şikayeti ile gelen çocuklarımızın muayeneleri farklı alanlarda yapılacaktır.

4.   Çalışan ve Ayaktan Hasta Giriş-Çıkışlarında Termal Kamera ile Kontrol

Çalışanlarımızın ve hastalarımızın hastaneye giriş çıkış yaptığı kapılar birbirinden ayrılmıştır. Çalışanlarımızın hastaneye giriş ve çıkışları termal kamera ile vücut ısıları ölçülerek yapılmaktadır. Hastalarımızın hastanemize giriş ve çıkışları ise; Sağlık Bakanlığının “Ayaktan Başvuran Hastalar için Olası COVID-19 Vaka Sorgulama Kılavuzu” doğrultusunda değerlendirilip, termal kamera ile vücut ısıları ölçüldükten sonra A Blok girişinin yanında oluşturulan triyaj alanından yapılmaktadır.

5.    Refakatçi Kısıtlaması ve Kontrolü

Ziyaretçi ve refakatçi kabulüne bir süre kısıtlama getiriyoruz. Yatan hastaların yanında yalnızca 1 refakatçi kalabilmektedir. Refakatçiler Covid-19 algoritması çerçevesinde vaka riski değerlendirilmesi yapılmasının ardından kabul edilecektir.

6.    Kontrollü Erişim Uygulaması

Yatan hasta katlarının kapıları dışarıdan girişlere kapatılmıştır. Refakatçiler kendilerine verilen refakatçi kartı ile katlara giriş yapabilmektedir.

7.    Anne - Bebek Güvenliği

Anne ve Bebek Güvenliği Hastanemizde doğum yapan annelerimizin ve bebeklerinin sağlığı bizler için her şeyden kıymetli. Bu nedenle; COVID-19 Pandemisi süresince hastanemizde doğum yapan hastalarımızın yanlarına refakatçi ve ziyaretçi girişi kısıtlanmıştır. Ayrıca odalarda süsleme yapılamamakta ve içeriye doğum fotoğrafçısı alınamamaktadır.

8.    Üst Düzey Hijyen Tedbirleri

Hastanemizde temas noktaları daha sık olmak üzere tüm yüzeyler eğitimli temizlik personelimiz tarafından özel solüsyonlar ve tek kullanımlık malzemeler ile 7/24 sürekli olarak temizlenmekte ve hijyen uygulamaları en üst seviyede tutulmaktadır.

9.    Ziyaretçiler için Dezenfektan Noktaları

Tüm bankolarımızda ve ortak kullanım alanlarımızda ziyaretçilerimiz için el dezenfektanları bulundurulmaktadır.

10.    Minimum Temas Uygulaması

COVID-19 Pandemisi önlemleri kapsamında hastanemizde de teması minimum seviyeye indiriyoruz. Hastanemizde bulunan tüm bekleme alanları ve kafeteryalarda oturma düzenini bireyler arası mesafeyi 1m’den fazla olacak şekilde yeniden düzenledik.

Bir süre tüm tetkik ve laboratuar sonuçlarınıza yalnızca online olarak paylaşıyoruz. Onam durumunda ise kişisel kaleminizi kullanabilirsiniz.

11.    Bilgilendirme ve Hatırlatmalar

Kurum içi tüm dijital ekranlarda ve tüm kat ve koridorlara yerleştirilmiş işaretçilerle Covid-19 korunma yolları sıklıkla hatırlatılmaktadır.

12.    Uzaktan Online Sağlık Uygulaması

Evden çıkmak istemeyen hastalarımıza hizmet vermek ve hastanemizdeki trafiği azaltmak adına uzaktan online sağlık hizmetimizi yayına almış bulunuyoruz.

13.    Evde Bakım Hizmetleri

Bu dönemde evinden ayrılmak istemeyen ancak uzman sağlık kadromuzdan hizmet alması gereken hastalarımız evde bakım sağlık hizmetlerimizden faydalanabilirler. Uzman sağlık kadromuzdan en iyi konfor alanları olan evlerinde hizmet alabilirler.

14.    Kurum İçi Personel Eğitimleri

Covid-19’un Wuhan’da görüldüğü ilk günden beri tüm personelimiz Hastanemiz Bilim Kurulu ve Başhekimliği tarafından olası senaryolar ve çok yönlü eylem planları dahilinde sürekli olarak eğitilmiştir.

15.    Kargo & Paket Uygulaması

Hastanemizde dışarıdan hiçbir paket, kargo, çiçek kabul edilmemektedir.

16.    Evden Çalışma Seçeneği

Tüm hasta, ziyaretçi ve çalışanlarımızın sağlığını korumak, hastanemizde tedavi olan hasta dışındaki insan trafiğini azaltmak için idari çalışanlarımızdan bazıları evden çalışmaya yönlendirilmiştir.

Sizlere “güven”le sağlık hizmeti sunabilmek ve Covid-19 ile başarıyla mücadele edebilmek için uzman sağlık kadromuz ile modern tıbbın, bilimin ve tecrübenin ışığında var gücümüzle çalışıyoruz. Ancak bu salgınla başetmede sizin desteğinize ihtiyacımız var. Eminiz ki sizler de salgından korunmada üzerinize düşen görev ve sorumlulukları yerine getireceksiniz ve hep beraber bu zor dönemi geride bırakarak tekrar sosyal hayatımıza döneceğiz.


Sağlık Rehberi

Sağlık rehberimizden içerikler görüntüleyin.

Haber Bültenimize üye olun.

Periyodik olarak haber bültenimizi size ulaştıralım.

...

Nesilden nesile hayat bize GÜVEN diyor.


Güven Hastanesi hizmet standartları ile JCI tarafından akredite edilmiştir. JCI şikayet bildirimlerinizi buraya tıklayarak yapabilirsiniz.

Kişisel verilerin korunması ve işlenmesi politikalarına ilişkin aydınlatma metnimize buradan kişisel veri işleme envanteri ve kişisel verilerin korunması politikamıza ise buradan ulaşabilirsiniz.


Sayfanın son güncellenme tarihi: 07-05-2024