Estetik İçin Neden Kış Ayları Tercih Edilmeli?

GÜVEN SAĞLIK GRUBU

Paylaş:

Estetik İçin Neden Kış Ayları Tercih Edilmeli?

Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Bölümü’nden Op.Dr. Fethiye Damla Menkü Özdemir, kış aylarında estetik yaptırmanın avantajlarını anlattı.

Estetik İçin Neden Kış Ayları Tercih Edilmeli?

İçindekiler

Kış aylarında estetik operasyon geçirmenin avantajları nelerdir?

Kış aylarında estetik ameliyat geçirilmesi durumunda ameliyat alanı güneş ışınlarının olumsuz etkisinden (ilgili alanda cilt renginde koyulaşma, cilt kalınlığında artma gibi) daha kolay korunmaktadır. Bu nedenle estetik cerrahi ameliyatları kış aylarında güven içerisinde uygulanabilir.

Operasyon sonrası iyileşme süreci kış aylarında daha mı hızlıdır?

Kış aylarında ameliyat olduktan sonra güneş ışınlarının etkisinden ameliyat alanı daha kolay korunduğu için, ameliyat sonrası bakım süreci yaz aylarından daha kolay olmaktadır.

Kış aylarında estetik operasyon sonrası alınması gereken özel önlemler var mı?

Yaz ve kış aylarında farketmeksizin ameliyat alanına güneş kremi kullanılmasını öneriyoruz. Yaz aylarında güneşin etkisinden korunmak kış aylarına kıyasla daha zordur. Ancak kış aylarında da kar yağan bölgelerde (kayak tatili vb.) veya kar yağan günlerde yüz bölgesine özellikle dikkat etmeliyiz. Çünkü kar üzerinden yüzümüze yansıyan güneş ışınlarının etkisi artabilmektedir. Bu nedenle mutlaka güneş kremi kullanılmasını öneriyoruz.

Operasyon sonrası güneşe maruz kalma ve soğuk hava gibi dış etkenlerden korunma yöntemleri nelerdir?

Ameliyat sonrası güneş ışınlarının etkisinden korunmak için güneş kremi kullanılmasını öneriyoruz. Cildin ihtiyaç duyduğu nem ameliyat sonrası artabileceğinden ilgili alanın nemlendirilmesi her ameliyattan sonra önerilmektedir. Soğuk hava bu nem ihtiyacını arttırabilir. Bu durumda gün içerisinde kontrol ederek ideal nem oranının korunmasını öneriyoruz.

Kış aylarında estetik operasyon sonrası giyinme önerileri nelerdir?

Vücut şekillendirme ameliyatları (meme küçültme, meme dikleştirme, karın germe,uyluk germe, kol germe, alt vücut germe) sonrası hastalarımıza kompresyon yapan özel giysilerimizi en az 2 ay süre ile giymelerini hem yaz hem de kış aylarında öneriyoruz. Kış aylarında hava daha soğuk olduğu için bunların kullanımı hastalarımız için çok daha kolay olmaktadır. Ancak kış aylarında da yaz aylarında da bu kompresyon giysilerini giymemizde bir sakınca yoktur.

Operasyon sonrası ağrı ve şişlikle başa çıkma yöntemleri nelerdir?

Hastalarımızın ameliyat sonrası ağrılarının olmaması için hem ameliyat içerisinde hem de ameliyat sonrasında gerekli uygulamalarımızı yapıyoruz. Bu şekilde bu dönemi konforlu bir şekilde geçirmelerini sağlıyoruz. Şişlik ile başa çıkma yöntemlerimiz ise ameliyatın çeşidine göre değişmektedir. Örneğin; burun estetiği ve göz kapağı estetiği ameliyatlarında soğuk uygulama sık kullanılan bir yöntemdir.

Kış aylarında yapılan estetik operasyonlar için özel bir anestezi yöntemi kullanılıyor mu?

Hastalarımızın ağrı hissetmemesi için anestezi yöntemleri çok çeşitlidir. Hastalarımız yılın hangi döneminde ameliyat olurlarsa olsunlar ağrı hissetmemeleri bizim öncelikli hedefimizidir.

Operasyon sonrası takip nasıl olmalı ?

Ameliyat sonrası hastalarımızın ilk dönemini geçirdikten sonra 1. ay 3. ay 6.ay ve 1.senede tekrar muayeneye gelmelerini öneriyoruz. Böylece ameliyat sonrasındaki iyileşme dönemine de hastalarımıza kontrollü bir şekilde eşlik etmiş oluyoruz.

Sağlık Rehberi

Sağlık rehberimizden içerikler görüntüleyin.

Haber Bültenimize üye olun.

Periyodik olarak haber bültenimizi size ulaştıralım.

...

Nesilden nesile hayat bize GÜVEN diyor.


Güven Hastanesi hizmet standartları ile JCI tarafından akredite edilmiştir. JCI şikayet bildirimlerinizi buraya tıklayarak yapabilirsiniz.

Kişisel verilerin korunması ve işlenmesi politikalarına ilişkin aydınlatma metnimize buradan kişisel veri işleme envanteri ve kişisel verilerin korunması politikamıza ise buradan ulaşabilirsiniz.


Sayfanın son güncellenme tarihi: 07-05-2024