Bilinçli Farkındalık İle Keşfediyoruz

GÜVEN SAĞLIK GRUBU

Paylaş:

Bilinçli Farkındalık İle Keşfediyoruz

Bilinçli Farkındalık İle Keşfediyoruz

Güven Ailesi olarak içinde bulunduğumuz pandemi döneminin yarattığı stresin farkındayız. Bu sebeple çalışanlarımıza destek sağlamak amacıyla “Güven Ailesi Sizin İçin” diyerek “Bilinçli Farkındalık İle Keşfediyoruz” programını başlattık. Bu kapsamda, uzman psikoloğumuza bağlı, Güven çalışanları ve ailelerinin faydalanabileceği, psikolojik danışma hattını kurduk. Program dahilinde; Güven Akademi bünyesindeki psikoloğumuzun yürüteceği online kısa oturumlarla, çalışanlarımızın bu süreçte anda kalma farkındalığı kazanmalarını ve zor durumlarla başa çıkma becerilerini desteklemeyi hedefliyoruz. Ayrıca, İnsan Odaklı Bakım çalışmaları kapsamında Zülal Özen eşliğinde gerçekleştirilecek meditasyon uygulamalarıyla çalışanlarımızın yanındayız.

Bilinçli Farkındalık nedir?

“Bilinçli Farkındalık” (Mindfulness) kişinin dikkatini bilinçli şekilde bulunduğu andaki duygu, düşünce ve duyumsamalarına yönlendirmesi; çevresinde, bedeninde ve zihninde olup bitenleri yargılamadan gözlemlemesi ve olduğu şekilde kabul etmesi pratiğidir. Deneyimsel bir süreç olan “Bilinçli Farkındalık” bireye şimdiki anda olana yargısızca dönmeyi tecrübe ettirir. Dikkati şimdi ve burada olan deneyimde tutmak, o deneyime merakla ve olanı olduğu gibi kabul ederek bakmak, olumlu veya olumsuz tüm deneyimlere açık olmak ve şefkatle yaklaşmak bilinçli farkındalık pratiklerinin en önemli parçalarındandır. Kişi bu farkındalıkları belirli tekniklerle deneyimleyebileceği gibi kendisine yaptığı hatırlatmalarla da günlük rutininde küçük farkındalık anları yaratması mümkündür. Düşüncelerimizin ve duygularımızın farkına vardığımızda onlara kapılıp gitmeme ve yaşadığımız anlara karşı açık bir deneyimleme yakalama şansı elde etmiş oluruz.

Sağlık Rehberi

Sağlık rehberimizden içerikler görüntüleyin.

Haber Bültenimize üye olun.

Periyodik olarak haber bültenimizi size ulaştıralım.

...

Nesilden nesile hayat bize GÜVEN diyor.


Güven Hastanesi hizmet standartları ile JCI tarafından akredite edilmiştir. JCI şikayet bildirimlerinizi buraya tıklayarak yapabilirsiniz.

Kişisel verilerin korunması ve işlenmesi politikalarına ilişkin aydınlatma metnimize buradan kişisel veri işleme envanteri ve kişisel verilerin korunması politikamıza ise buradan ulaşabilirsiniz.


Sayfanın son güncellenme tarihi: 07-05-2024