Yazın Hamile Olmak

GÜVEN SAĞLIK GRUBU

Paylaş:

Yazın Hamile Olmak

Sadece yaşayanların bileceği kendine ait zorlukları vardır.

Yazın Hamile Olmak

Her hamileliğin kendine ait hikayesi vardır ancak yazın hamile olmak ancak yaşayanların bilebileceği zorluklar içerir. Bu zorlukları dile getirmek ve annelerin ne büyük fedakarlıklara katlandıklarını bir kez daha düşündürmek istedik. :)

Sıcaktan herkesin yaka bağır açık gezdiği zamanlarda, hamilelik ile alınan kilolar ve son zamanlara doğru ağırlaşan yavrucak anneye zor zamanlar yaşatır.

Yazları zaman gelir nefes almak bile zorlaşır. İşte o zamanlar hamilelikte hareketin zorlaştığı son dönemlere denk gelirse bazen 3 merdiven annenin gözünde büyür. Haklıdır!

Hamilelikte el ve ayaklarda ödem oluşur ve şişer. Bu şişme yaz hamilelerinde çok daha fazla hissedilir.Mis kokulu çilek, kıpkırmızı kiraz, kütür kütür erik, buz gibi karpuz zamanı gelir gelmesine ama annemizin midesi bulanıyordur ve hiçbirini gözü görmez.

Güneş, kum, deniz... Her şey çok güzeldir ancak anne uzun süre güneş ışınlarına maruz kalmamalıdır. Bu sebeple güneşlenemez. Hatta güneşin etkisini gösterdiği öğle saatlerinde denizde dışarı çıkmaması tavsiye edilir. Güneş batarken şöyle bi yarım saat girer çıkar artık. Bizim ilk anda aklımıza bunlar geldi. Fazlasını sosyal medya paylaşımımız altına yorumlarınızla ekleyebilirsiniz. Tüm annelere ve anne adaylarına sonsuz sevgi ve saygımızı gönderiyoruz.

Sağlık Rehberi

Sağlık rehberimizden içerikler görüntüleyin.

Haber Bültenimize üye olun.

Periyodik olarak haber bültenimizi size ulaştıralım.

...

Nesilden nesile hayat bize GÜVEN diyor.


Güven Hastanesi hizmet standartları ile JCI tarafından akredite edilmiştir. JCI şikayet bildirimlerinizi buraya tıklayarak yapabilirsiniz.

Kişisel verilerin korunması ve işlenmesi politikalarına ilişkin aydınlatma metnimize buradan kişisel veri işleme envanteri ve kişisel verilerin korunması politikamıza ise buradan ulaşabilirsiniz.


Sayfanın son güncellenme tarihi: 07-05-2024