Kadınlarda Kansızlık

GÜVEN SAĞLIK GRUBU

Paylaş:

Kadınlarda Kansızlık

Kendinizi halsiz, bitkin ve yorgun mu hissediyorsunuz?

Kadınlarda Kansızlık

Kadın hastalarımız fiziksel bir aktivite sonrası çarpıntı ve nefes nefese kalma şikayetleri ile geldikleri zaman ilk şüphelendiğimiz rahatsızlıklardan biri kansızlıktır.

Kadınlarda özellikle demir eksikliğinden kaynaklanan kansızlıkla çok sık karşılaşıyoruz. Sebebi her ay yaşanan adet kanamalarında önemli ölçüde demir kaybedilmesi ve kaybedilen demirin tekrar yerine konulamamasıdır.

Tedavi yöntemi olarak hastanın beslenme alışkanlıklarını gözden geçirip demir yönünden zengin besinler (dalak, kırmızı et, karaciğer, balık, yumurta, süt ürünleri, yeşil sebzeler) tüketmesini öneriyor, demir seviyesi çok düşük ve vejetaryen hastalar için derhal demir takviyesine başlıyoruz.

Yukarıda bahsettiğimiz belirtileri yaşayan ve demir eksikliğine bağlı kansızlıktan şüphelenenlerin en kısa zamanda muayene olarak kan değerlerini ölçtürmelerinde fayda görüyor ve tavsiye ediyoruz.

Sağlık Rehberi

Sağlık rehberimizden içerikler görüntüleyin.

Haber Bültenimize üye olun.

Periyodik olarak haber bültenimizi size ulaştıralım.

...

Nesilden nesile hayat bize GÜVEN diyor.


Güven Hastanesi hizmet standartları ile JCI tarafından akredite edilmiştir. JCI şikayet bildirimlerinizi buraya tıklayarak yapabilirsiniz.

Kişisel verilerin korunması ve işlenmesi politikalarına ilişkin aydınlatma metnimize buradan kişisel veri işleme envanteri ve kişisel verilerin korunması politikamıza ise buradan ulaşabilirsiniz.


Sayfanın son güncellenme tarihi: 07-05-2024