Haberler

GÜVEN SAĞLIK GRUBU

İnovasyon Sergisi Galeri Güven`de

Harun Antakyalı Resim Sergisi "Galeri Güven`de"

Paylaş:
...
Harun Antakyalı Resim Sergisi "Galeri Güven`de"

Güven Sağlık Grubu 45. yıl kutlama etkinlikleri kapsamında ünlü ressam Harun Antakyalı’nın resim sergisine ev sahipliği yapıyor.  “İnovasyon” adlı sergi Galeri Güven’de gerçekleştirilen açılış davetiyle sanatseverler ile buluştu. Küratörlüğünü Hülya Koloğlu’nun üstlendiği sergi 4 Mayıs 2018 tarihine kadar Güven Çayyolu Sağlıklı Yaşam Kampüsü’nde ziyaret edilebilecek. 

Tekrar edilen ile oluşturulan dünyada emeğine sahip çıkan herkesin yenilenmek zorunda olduğunu belirten Antakyalısözlerine şöyle devam etti: “İnovasyon bu yenilenmenin dönüm noktası ve ivme kazanmasıdır. Felsefenin çıkış noktasında sanat vardır. Sanat sadece çizilmiş boyanmış bir resim, taşı ahşabı yontma ile heykel, bir iki melodi ve enstrüman ile müzik, bir duvar örme ile mimari, iki öykü bir iki şiir yazma ile edebiyat, sahnede bir öyküyü canlandırma ile tiyatro, eline kamera alıp bir iki çekim ile sinema değildir. Felsefesi olmayan ressam boyacı, müzisyen çalgıcıdır.” 

Sergisine adını veren “inovasyon” kavramının değişim sürecindeki gerekliğinin altını çizen Harun Antakyalı: “Çünkü inovasyon; toplumsal, kültürel ve idari ortamda yeni yöntemlerin kullanılmaya başlanması anlamındadır. Türkçe'de yenilik, yenileme gibi sözcüklerle karşılanmaya çalışılsa da, anlamı tek bir sözcükle ifade edilemeyecek kadar geniştir. Sanat işte burada devreye girer. İnovasyon; Sadece bilim ve teknolojinin ekonomik ve toplumsal yarar sağlayacak şekilde yenilenmesi süreci değildir. Yaratıcılığın,  ustalıkla birleşmesidir. İnovasyonfuturist bir yaklaşımın sonucudur. Geleceği tasarlayan çok geniş bir kavramdır. Devamlı değişime açıktır” ifadelerinde bulundu. 

Haber Bültenimize üye olun.

Periyodik olarak haber bültenimizi size ulaştıralım.

...

Nesilden nesile hayat bize GÜVEN diyor.


Güven Hastanesi hizmet standartları ile JCI tarafından akredite edilmiştir. JCI şikayet bildirimlerinizi buraya tıklayarak yapabilirsiniz.

Kişisel verilerin korunması ve işlenmesi politikalarına ilişkin aydınlatma metnimize buradan kişisel veri işleme envanteri ve kişisel verilerin korunması politikamıza ise buradan ulaşabilirsiniz.


Sayfanın son güncellenme tarihi: 07-05-2024